flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд ухвалив вирок викладачу автошколи, який вимагав від своєї учениці гроші за успішну здачу іспиту для отримання водійського посвідчення

16 січня 2018, 10:00

11 січня 2018 року Ленінським районним судом м. Миколаєва ухвалено вирок викладачу Миколаївської автошколи, який вимагав від своєї учениці дві тисячі гривен за успішну здачу іспиту для отримання водійського посвідчення. 

Згідно з вироком, в суді обвинувачений свою провину в скоєнні інкримінованого злочину не визнав і розповів свою версію події. 

Він запевняв, що його учениця попросила його оплатити всю суму за навчання вже після його проходження. При цьому вона зникла за два тижні до закінчення курсу, а після змінила прізвище. 

За його словами, група закінчила навчання в середині квітня 2016 року, а потерпіла зателефонувала йому 20 травня, і сказала, що хоче здати іспит в міжрайонному реєстраційно-екзаменаційному відділі (МРЕВ), щоб отримати водійське посвідчення. Він роз'яснив, що їй необхідно сплатити в касу в МРЕВ 26 гривень за іспит, і за посвідчення водія 300 гривень. 

Потім вони домовилися зустрітися 30 травня, щоб потерпіла віддала йому борг за водіння в сумі 2000 гривень. Вони зустрілися, потерепіла передала йому гроші, він ще раз розповів, що їй необхідно робити, і потерпіла пішла. Коли він відійшов приблизно 10 метрів, то до нього підійшли працівники поліції. Він говорив працівникам поліції з приводу вилучених грошей, що це борг, не хотів віддавати сумку. Але у нього забрали сумку, в якій були кошти, передані йому потерпілою, його особисті кошти, ключі та документи на автомобіль. Він не говорив потерпілій, що може на когось вплинути. З боку працівників поліції була провокація, працівники поліції допомогли потерпілій отримати водійське посвідчення. Борг йому так ніхто і не повернув, - позиція обвинуваченого з вироку суду. 

Сама ж потерпіла повідомила, що заплатила офіційно на рахунок автошколи по дві тисячі гривнів за теоретичні та практичні заняття. При цьому обвинувачений почав з неї вимагати ще дві тисячі гривень. 

Коли їй залишилося одне практичне завдання, то обвинувачений їй повідомив, що для успішного отримання водійського посвідчення їй необхідно неофіційно доплатити 2000 гривень. Також сказав, що без цих грошей ніхто посвідчення не отримує. Обвинувачений сказав, що коли отримає гроші, то «зробить» їй водійське посвідчення , - йдеться у вироку.

Після цього, учениця автошколи звернулася заявою про вимогу хабара до правоохоронців. 

Суд критично оцінив покази обвинуваченого про те, що гроші в сумі 2000 грн. були отримані ним від потерпілої в рахунок боргу за практичні заняття по водінню автомобіля, оскільки вони спростовуються показами потерпілої про те, що вона за курси практичного водіння заплатила загалом 2000 гривен, а також іншими дослідженими в суді доказами, які узгоджуються між собою та у суду сумнівів не викликали, та розцінив їх як спробу уникнути відповідальність за скоєне.        

Вивчивши особу обвинуваченого встановлено, що він раніше не судимий, на обліку в МОПЛ та ОНД не перебував, характеризується позитивно. 

Врахувавши суспільну небезпечність вчиненого злочину, який відноситься до злочину невеликої тяжкості, обставини справи, особу обвинуваченого, суд вважав за можливе  призначити  обвинуваченому покарання у вигляді штрафу, так як його виправлення можливе без ізоляції від суспільства. 

В результаті суд визнав викладача автошколи винним в скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 15 частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України, тобто закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману ( «Шахрайство»), не доведена до кінця з причин, не залежних від його волі. Також суд покарав підсудного за злочин штрафом в розмірі 850 гривень.

 

прес-секретар суду