Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кабінет Міністрів України прийняв постанову якою затвердив Порядок проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них згідно Закону України «Про запобігання корупції».
Зокрема поширено дію Порядку в частині корупційного правопорушення, на осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в частині проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушенням чи невиконання вимог Закону України "Про запобігання корупції" в інший спосіб.
Відповідно до цього Порядку стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних осіб може бути проведено службове розслідування:
Варто зазначити, що дія цього Порядку не поширюється на:
державних службовців, крім випадку, визначеного пунктом 4 попереднього абзацу;
осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, права та обов’язки яких в частині додержання службової дисципліни, види заохочення та дисциплінарні стягнення і порядок їх застосування щодо якихвстановлюються дисциплінарними статутами або іншими нормативними актами.
При цьому за анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли анонімне повідомлення стосується порушення вимог Закону та наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Рішення щодо проведення службового розслідування приймається керівником органу, в якому працює особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або прирівняна особа, стосовно якої планується проведення службового розслідування.
Рішенням щодо проведення службового розслідування визначаються голова комісії з проведення службового розслідування, інші члени комісії, предмет і дата початку та закінчення службового розслідування. Строк службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
Якщо рішення щодо проведення службового розслідування приймається на виконання припису Національного агентства, керівник органу зобов’язаний повідомити про таке рішення Національному агентству протягом десяти робочих днів з дня надходження припису.
Період проведення службового розслідування не включає:
- час тимчасової втрати працездатності особою, стосовно якої проводиться службове розслідування;
- час її перебування у відпустці або службовому відрядженні чи відсутності з інших причин,
- час отримання інформації, що стосується предмета службового розслідування, від установ, підприємств, організацій іноземних держав;
- час ознайомлення такої особи з актом службового розслідування.
Службове розслідування проводиться з відстороненням особи, стосовно якої проводиться службове розслідування, від здійснення повноважень на посаді або без такого відсторонення. Рішення про відсторонення приймається керівником органу.
Особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від здійснення повноважень на посаді в порядку, визначеному законом, якщо інше не передбачено Конституцією України.
Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від здійснення повноважень за рішенням керівника органу до закінчення розгляду справи судом.
У разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, у зв’язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення відстороненій від здійснення повноважень особі відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу, пов’язаного з таким відстороненням.