flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обговорено створення підрозділу відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України

11 серпня 2015, 14:00

            11 серпня 2015 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч Голови ДСА України Зеновія Холоднюка з представниками Консультативної місії ЄС з реформ цивільного сектору безпеки України (EUAM), під час якої обговорювалось питання створення відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України.

 

У робочій зустрічі взяли участь: голова адміністративного апарату консультаційного компоненту з питань юстиції Роберт Боер, радник із стратегічних питань спеціалізованих органів правопорядку Найджел Хьюс, старший помічник з питань судової реформи Олена Точиловська, старший помічник з питань спеціалізованих правоохоронних органів Кирило Гусаров, а також працівники ДСА України.

Зеновій Холоднюк поінформував співрозмовників про нещодавно прийнятий Парламентом Закон України "Про Національну поліцію", який вже менш ніж за три місяці набирає чинності, а Прикінцеві та перехідні положення якого передбачають створення підрозділів відомчої воєнізованої охорони ДСА України.

Відтак, за словами Голови ДСА України, на ДСА України покладаються нові повноваження із створення та налагодження роботи відомчої воєнізованої охорони. Проте ні зазначеним Законом, ні жодним іншим нормативним актом не передбачено процесу створення чи реорганізації такої служби, вимог до кандидатів, інших організаційних заходів. Разом з тим, з метою налагодження діяльності такої спеціальної служби ДСА України вже напрацьовано план заходів та проведено низку організаційних зустрічей.

Очільник Державної судової адміністрації України відзначив, що наразі триває бюджетний процес, де також мають бути передбачені видатки на утримання відомчої воєнізованої охорони, а також останні законодавчі зміни.

Найджел Хьюс, коментуючи створення відомчої воєнізованої охорони ДСА України, означив європейський досвід у такому питанні. Так, за його словами, у Великобританії до 90% охоронців у судах не мають зброї та зараховані до штату суду, але коли є ризик позаштатної ситуації, тоді до підтримання правопорядку в суді залучаються воєнізовані підрозділи поліції, що урегульовано спеціальним договором між судами та поліцією.

На завершення зустрічі сторони наголосили, що при організації роботи з охорони судів важливо врахувати всі можливі ризики та грамотний розподіл людського ресурсу.